Pedodonti Neden Önemlidir? SAĞLIKLI BİR GÜLÜMSEMEYİ EN ÇOK ONLAR HAKEDİYOR
Çocuk diş hekimliğindeki en büyük amacımız ağız ve diş sağlığı açısından sağlıklı, bilgili bireyler yetiştirmektir.
Çocuk Slaytlar 988217712
İlk Muayene ÇOK YAKININIZDA!
İlk diş muayenesi için önerilen zaman dilimi çocuğun ilk dişlerinin ağızda görüldüğü 6-12 aylar arasındadır.
Çocuk Slaytlar 1525728147
Dumlupınar Çocuk
Dumlupınar Çocuk
Çocuk Süt Diş Çekimi

Süt dişi kanal tedavisi ile kurtarılamayan durumlarda veya yaşı gelmiş daimi dişe engel olan süt dişlerin çekilerek ağız ortamında alan oluşturmaya yarayan işleme denir.

Çocuk Kanal ve Dolgu

Çocuk dolgu, dişte başlamış olan çürüklerin temizlenerek yerine süt dişi için kullanılan kompomer dolgular ile çürük bölgenin tamamlanması işlemidir.

Çocuk kanal tedavi, 6.ayda çıkmaya başlayan bebeklik dişlerinde hastaların (çocuk) süt dişlerinde sinir ve diş (özü) pulpanın temizlenmesi işlemidir. Süt dişlerinin önemi büyüktür. Daimi (yetişkin) dişlerin doğru gelmesi için rehberlik yapan süt dişlerin bu tedavi yöntemi ile ağızda tutulması gerekir.

Çocuk Sedasyon Altında Tedavi

2-13 yaş grubu hastalarımızda hakim-hasta ilişkisi zorlandığı durumlarda hastaların uyutularak ameliyathane ortamında gereken diş tedavilerinin yapılması işlemidir.

Diğer Tedaviler

Süt diş çekimi, amputasyon, yer tutucu(sabit-hareketli), çocuk protezi, florür uygulaması, fissür örtücü uygulaması, paslanmaz çelik kuron, açık apeksli dişte kanal tedavisi.

3 Hastamızın
Yorumunu Okuyun
Hastalarımızın yorumlarına göz atmaya ne dersiniz?
Yorum Yap TÜM YORUMLARI OKU
Mehmet BERBER
26 Mayıs 2021
Kaliteli hizmet ,güler yüz, ekonomik fiyatlar. Kaliteli hekimleri ile sürekli şehir dışına tedavi yaptırmaktan kurtuldum. Özellikle çocuğunuz varsa çocuk dış hekimini tavsiye ederim. Böyle bir hizmeti Kütahya'mıza kazandırdığınız için teşekkür ederim.
Habibe C.
05 Aralık 2020
Kızımın diş ağrısı şikayetiyle gittik çekim ve yer tutucu yapıldı fiyatlar da gayet uygun.
Özlem Y.
05 Aralık 2020
2.5 yaşındaki çocuğuma tedavi yaptırdım uyutarak tek seferde ve 1 buçuk saat gibi kısa bir sürede tüm tedavileri bitti ayni günde taburcu oldu. Kütahya'daki en iyi çocuk diş doktoru burada.
Randevu Al