Bölgenin MODERN VE EN GELİŞMİŞ KLİNİKLERİ
Kliniklerimiz
TÜM FOTOĞRAFLAR
Dumlupınar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak amacımız, bu tutkumuzu hayata geçirirken etik kurallara bağlı kalarak uygulayacağımız hizmetleri üst düzey teknolojik imkanlarla birlikte hastalarımıza sunmaktır.

Her insanın kendine has bir duruşu, yüzü, diş estetiği varken ilk görüşte karşı tarafa vermek istediğiniz mesajı surat ifadenizle verebildiğiniz, mimiklerinizle verebildiğiniz için gülüşünüzden yüz estetiğinize, dişlerinize kadar her şey çok önemlidir. Bu nedenle insanlar, sosyal hayatlarında olabildiğince doğal dişlere sahip olacak şekilde önemli estetik operasyonlarından geçmektedir. İnsanın hem kendisine hem de karşısındakine pozitif etki yaratan gülüşüyle bağlantılı olan ağız ve diş sağlığınızı korumak, kişisel bakımların en başında gelen önemli konulardan biridir. Hoş bir görünüme sahip olmakla, hoş bir gülüşe sahip olmak çoğu zaman benzer konular olmaktadır.

Dişlerinizin arasını geniş boşluklar kapladığında ya da doğal dişlerinizin dizilişinde bir bozukluk olduğunda, psikolojik olarak birçok kişi gibi sizin de olumsuz olarak etkileneceğiniz konular olmaktadır. Benzer şekilde diş rengiyle ilgili dişlerinizin diş beyazlatma sürecine ihtiyacı olduğunda bu ve benzer süreçlerinizin tamamında diş hekimi tarafından destek alabiliyorsunuz. Diş estetiği konusu, günümüzde pek çok konuyu içine alan bir konu olmakla beraber genelde insanların seyrek diş, kırık olan diş konusunda estetik yaptırması ya da kişi olarak sizin dişinizin renginde rahatsızlık hissetmenizle birlikte yaptırmak isteyeceğiniz kaplama vb. operasyonları kapsar.

Dişin ön kısmında yaptırdığınız bir dolgu, bir süre sonrasında koyulaşması ya da diş eti problemlerine bağlı olarak yaşamış olduğunuz problemlerde diş eti estetiği gibi estetik açıdan görünümünüzü iyileştirebileceğiniz pek çok konu, operasyon bulunur. Dişler, ağız ve diş sağlığınızı etkilediği kadar hem genel hem de ruh sağlığınızı da etkileyen bir konu olduğunu unutmamalısınız. Bu sebeple diş hekimlerinin ağız ve diş bakımınıza yönelik sağlık açısından katkısı, ruh sağlığınızı da doğrudan etkilemektedir. Dişlerinizin dışarıdan görünümünü düzeltmenizle birlikte diş sağlığınızın uzman bir kontrol – muayene ile birlikte doğru bir tedavi planlaması, sizlere birçok şeyi de beraberinde getirecektir.

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Estetik diş hekimliği hizmetlerinin amacı tıbbi destek alacağınız uzman doktor aracılığıyla ister fonksiyonel ister dışarıdan görünümün orijinal bir hale getirilmesi noktasında dişlerinizin daha da güzel görünüme kavuşturulmasını sağlamaktır. Dış görünümü bozuk olan dişler için gösterişli ve çok daha sağlıklı bir görünüm kazandırmak, estetik diş hekimleri ile birlikte mümkün olmaktadır. Dişlerinizin sağlığına tekrar kavuşmasında hem estetik açıdan hem de sağlık açısından isteğiniz varsa, bu anlamda faydalanacağınız estetik diş hekimleri olacağını da unutmayın. 

Günümüz teknolojisinde artık pek çok açıdan gülüş ve diş estetiği konularında uzman doktorlardan destek alabilir, sağlıklı bir şekilde de sürecin ön planlanması ve tedavi sürecine geçilmesinde hizmet görebilirsiniz. Bu doğrultuda estetik diş hekimliğinden gülüş estetiği, diş estetiği gibi tedavilere bağlı şekilde birçok destek alabilirsiniz. 

İlk olarak estetik diş tedavisi süreci için akla gelen hizmetlerden biri porselen laminalar gelmektedir. Benzer şekilde porselen dolgular ya da tam seramik kaplamalar gibi diş tedavileriyle beraber, estetik görünümün kazandırılmasıyla gülüş tasarımı sağlanan diş eti, diş, damak gibi bütün haliyle en iyi desteği alabilirsiniz.

Güzel bir görünüm kazandırma ve bu anlamda ön dişlerinizin kaplanarak sağlıklı gülüşlere sahip olma konusunda en iyi estetik tedavi türünden biri olan porselen lamine ile dişlerinizin daha da güzel gözükmesini sağlamanız mümkündür. Dişlerdeki renk değişimi ya da aşınmış dişlerle ilgili yaşamış olduğunuz sorunların tamamında da yine bu estetik diş hekimliği desteği alabilmektesiniz. Bu sayede gülüş tasarımı desteğiyle beraber dişlerinizdeki problemlerden dolayı çok rahat gülememe sorunlarınızın da ortadan kalkmasını sağlamanız mümkün olmaktadır. 

Günümüzde laminate veneer olarak da adlandırılan bu tedavide amaç, ön bölgede bulunan dişlerinizin kötü görünümden kurtulmasını sağlamak ve estetik bir görünüm kazandırmaktır. Böylelikle lekeli ya da çarpık dişlerinizin düzeltilmesini sağlayıp, en iyi şekilde de tedavi şekli olarak seramik bir görünüm kazandırmanız olacaktır.

Diş Estetiği Uygulamaları

İnsanların estetik diş yaptırması ya da bu sürece başvurmasının birçok nedeni vardır. Her insanın kendine özgü yaşamış olduğu diş bozukluklarıyla ilgili tasarıma yönelik sorunların çözümlenmesinde birbirinden farklı diş estetiği uygulamaları bulunur. Dişinizin rengi, şekli ya da yapısı bozulması durumlarında, dişi kırık olan kişilerde ya da benzer diş sorunlarında laminate veneer çözüm sağlayacaktır. Tüm benzer şikayetlerinizi ön dişleriniz için kaplama ile birlikte tamamen ortadan kaldırır, diş çarpıklıklarınızın da sorunlarının düzelmesini sağlayabilirsiniz. Tedavi uygulaması, yaklaşık olarak 7 – 10 gün sürmektedir.

Porselen lamineler olarak bildiğimiz diş kaplama tedavisi, dişlerinizin estetik açıdan görüntüsünün düzeltilmesini sağlayan, yalnızca ön dişlerin ön yüzeyini kaplama amacıyla tercih edilen bir yöntemdir. Diş problemlerinizde boşluk olan dişlerde, kırık ya da yontulmuş şekilde duran dişlerinizde, düzensiz ve aşınmış dişlerin tamamında porselen lamine estetik dental çözüm desteği alabilirsiniz.

Bir başka diş estetiği uygulaması olarak bildiğimiz diş beyazlatma uygulaması ise, beyaz ve parlak dişlere sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği yöntemlerden biridir. Bu yöntem, diş estetiği prosedürleri arasında en yaygın yöntemlerden biridir. Profesyonel bir diş hekimi tarafından alacağınız destek ile birlikte beyaz dişlere sahip olmanız çok daha kalıcı ve sağlıklı olurken, diş estetiği açısından da dişlerinizin güvenli bir şekilde zarar görmeden beyazlamasını sağlamış olabilirsiniz. 

Zirkonyum destekli porselen dişler de yine metal destekli porselen dişler gibi estetik sonuçlara ulaşmak isteyen insanların tercih ettiği kaplama yöntemlerinden biridir. Zirkonyum diş, doğal bir dişe yakın şekilde dişlerinizin birkaçının kaplanması ya da tamamen kaplanması süreçlerinde faydalanacağınız bir yöntemdir. Koyu renge sahip ve sizi rahatsız eden tüm diş renklerinden kurtulmak, zirkonyum diş noktasında porselen diş ile köprü diş yaptırmak istediğinizde başvurabileceğiniz en iyi estetik diş yöntemlerinden biri olarak bilinir.

Diş Estetiği Fiyatları

Estetik diş hekimliği desteğiyle birlikte ortodontik tedavi sürecinin oluşacağı şekilde zirkonyum kaplama, lamine kaplama, tam seramik ya da full porselen gibi dişlerinizle ilgili estetik süreçlerinizde birbirinden farklı uygulamanın pek çok açıdan estetik fiyatları da değişkendir. Diş beyazlatma ya da diş kristali gibi estetik süreçlerinizde de diş estetiği fiyatları için uzmanınıza danışarak, muayene ile birlikte bir tedavi süreci bilgisi ve planlamaya göre fiyat çalışması isteyebilirsiniz.

Hasta yaşı, talepler, kullanılacak ürünler ve ekipmanlar, tercih edilen diş estetiği yöntemi vb. ana faktörlere göre uygulamalardan hangisi tercih ediliyorsa buna göre tedavi süresiyle ilgili olarak da estetik diş hekimliği fiyatları belirlenir. Bu süreç ile birlikte gülüş tasarımı desteği alır, dişlerinizin sağlıklı bir hale dönüşmesini de en doğal haliyle birlikte başarabilirsiniz.

Dumlupınar Çocuk Randevu Al